STRONA OSRODKA SZKOLNO - WYCHOWAWCZEGO IM. JANA PAWŁA II W JAROSŁAWIU

Idź do spisu treści

Menu główne

Styczen 2012

Archiwum roku szkolnego 2011/2012

Prezentacja Stołu Karnawałowego – tak wiele już potrafimy

11 stycznia 2012r. uczniowie klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej o kierunku – kucharz małej gastronomii zaprosili dyrekcję Ośrodka oraz uczniów klas III gimnazjum i zespołów edukacyjno - terapeutycznych wraz z wychowawcami na specjalnie zorganizowany pokaz. Przeprowadzona przez nich prezentacja obejmowała aranżację stołu na imprezę karnawałową z najważniejszymi jego elementami – potrawami. Młodzi adepci sztuki kulinarnej, pod bacznym okiem swoich nauczycielek praktycznej nauki zawodu – pań Joanny Halwy i Bernadety Pasiecznik, opracowali szczegółowe menu, a następnie przygotowali pyszne przekąski, desery i koktajle. Uwagę wszystkich zaproszonych osób zwróciła szczególna dbałości o estetykę w prezentacji i sposobie serwowania dań. Głównym celem tego pokazu było zademonstrowanie gimnazjalistom nabytych w toku nauki przez uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej umiejętności i kwalifikacji zawodowych oraz zachęcenie ich w ten sposób do wyboru tego kierunku kształcenia. Bardzo nam się podoba taka smaczna inicjatywa.


Internat wita nowy rok

Jak każdego roku wychowankowie Internatu powitali nowy rok na zabawie choinkowej.
W dniu 18 stycznia w sali udekorowanej balonami i girlandami rozbrzmiewała dyskotekowa muzyka przy której tańczyły dzieci i młodzież. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zorganizowane przez wychowawców konkursy i zabawy: „Jedzenie jabłek wiszących na sznurkach”, „Jedzenie płatków z miseczek”,„Bieg z piłeczkami pingpongowymi na łyżkach”, „Bieg parami ze związanymi nogami”, „Bieg w workach”, „Konkurs z krzesłami” za wygranie których można było otrzymać atrakcyjną nagrodę.
Wszyscy wychowankowie spędzili ten wieczór z uśmiechami na twarzach i już czekają na kolejną zabawę karnawałową.


Kulig w Radawie

W dniu 25 stycznia wychowankowie Internatu wyjechali do Radawy na zimowy kulig. Na zimową wycieczkę leśnymi szlakami zabrały ich trzy zaprzęgi konne przypięte do dużych sań. W czasie kuligu był też czas na śnieżne bitwy i figle na sankach. Po wspaniałej przejażdżce troszkę zmarznięte i bardzo głodne dzieciaki i wychowawcy upiekli kiełbasę oraz zjedli bigos, który smakował wszystkim wyśmienicie.  
Po dniu pełnym wrażeń wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni do Internatu.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego